Jäsenet

 

Alho Matti (Erityisluokanopettaja, eläkkeellä)

7330025, 1982, 1982, Eläkkeellä, Akuntie 19, 50670 Otava, 040 7045554, PRES 85-86, ZC 91-92, matti.alho@at gmail.com

Dubiel Jerzy (Muusikko, eläkkeellä)

7330330, 1985, 1985, Freelance, Pietarinkatu 19 A 12, 50100 Mikkeli, 040 0943685, jerzy.dubiel@gmail.com

Haapanen Rauno (Yrittäjä, eläkkeellä)

7330043, 1982, 1982, Leipurinpuoti, Asematie 7, 50670 Otava, 015-170459, PRES 91-92, rauno@leipurinpuoti.fi 

Herranen Keijo (Yrittäjä, eläkkeellä)

7330052, 1982, 1982 Vanhatie 6, 50670 Otava. 015-170001, 050 3395560, PRES 90-91, keijo.herranen@kolumbus.fi 

Hokkanen Ilmo (Palotarkastaja, eläkkeellä)

7330061, 1982, 1982, 044 0943652, Riiskantie 7, 50670 Otava, PRES 86-87, hokkanen.ilmo@gmail.com 

Hokkanen Jorma (Eläkkeellä)

7330384, 2008, 2008, Teollisuustie 1, 50670 Otava, 044 0152937, PRES 12 -13, jorma.hokkanen@gmail.com

Hulkkonen Jukka (Postimies)

7330310, 1984, 1984 Teollisuustie 4 A, 50670 Otava, 040 7390866, PRES 92-93 ja 14-15, jukkahulkkonen@suomi24.fi 

Hämäläinen Heikki (Maatalousyrittäjä)

7330390, 2012, 2012, Metsämäentie 22, 50670 Otava, 040 0257411, anu.hamalainen@metsamaentila.fi

Järvinen Rauno (Ravintoloitsija, eläkkeellä)

7330383, 2008, 2008, St Michel Serving Partners, Kauppatie 18, 50600 Mikkeli, 040 6882377, PRES 13-14, rauno.a.jarvinen@gmail.com 

Karjalainen Voitto (Rakennusmestari, eläkkeellä)

7330350, 1992, 1973, Takomontie 3, 50670 Otava, 0400 852932, vorak.oy@gmail.com

Kontinen Eero (Työnjohtaja)

7330381, 2007, 2007, Karikon autotalo, Kirvestie 18, 50500 Mikkeli, 050 0154877, eero.kontinen@karikonautotalo.fi

Kolehmainen Erkki (Puutarhuri, eläkkeellä)

7330098, 1982, 1982, Eläkkeellä, Graanintie 26 A 15, 50190 Mikkeli, 015-170457, 044 2145889, eokolehmainen@gmail.com 

Leino Reino (Suunnittelija, eläkkeellä)

7330357, 1995, 1990, Akkalantie 38,50670 Otava, 040 0657050, leinoreino@windowslive.com

Leinonen Alpo E (Toimitusjohtaja, eläkkeellä)

7330355, 1994, 1978, Mäntypöllinkuja 6 N, 50170 Mikkeli, 044 0555195, PRES 89-90, PRES 00-01, alpoe.leinonen@gmail.com

Loimula Jari (FM / lehtori)

7330358, 1998, 1998, Mäntyharjun kunta, Valkamatie 3, 50670 Otava, 050 4121440, PRES 05-06, YEC 07-08, YCEC 08-09 , CS 14-15,   jari.loimula@gmail.com

 

Luukkonen Risto (Markkinointipäällikkö, eläkkeellä)

2015,  2015,   Suutarintie 6, 50670 Otava, 050 4337453, luukkonenripa@gmail.com

Matilainen Heikki (Insinööri, Yksityisyrittäjä)

7330178, 1982, 1982, Insinööri, Tullantie 2, 50670 Otava, 015-170027, 044 3700270, PRES 93-94, autsor@surffi.fi

Nykänen Arto (Yksityisyrittäjä)

2017, 2017, Puulantie 9, 50670 Otava, 050 0207114, nykanenarto1@gmail.com 

 

Prusila Timo (Tradenomi)

7330387, 2010, 2010, Otsontie 6, 50670 Otava, 040 5123244, timo.prusila@tieto.com

Puntanen Seppo (Eläkkeellä)

7330285, 1983, 1983, Ristimäenkatu 12 as 2, 50100 Mikkeli, 015-170144, 040 0863407, PRES 99-00, seppo.puntanen@gmail.com

Raittila Tero (Ravintoloitsija)

2016, 2016, Ravintola Huvikumpu, 040 7272989, Otavantie 1, 50670 Otava, tero.raittila@ravintolahuvikumpu.fi

 

Saavalainen Reijo (Taittaja)

7330367, 2002, 2002, Sanomalehti Länsi-Savo, Kirkkotie 13, 50670 Otava, 044 3238412, DC 09-10, DC 10-11, reijo.saavalainen@surffi.fi

Suhonen Veijo (Rehtori, eläkkeellä)

7330342, 1988, 1988, Ruhalantie 16, 50670 Otava, 040 3557265 , PRES 96-97, ZC 01-02, 2VDG 12-13, 1VDG 13-14 DG 14-15, IPDG 15-16, veijo.j.suhonen@gmail.com

Tervonen Heikki (Opettaja, eläkkeellä)

7330361, 1999, 1999, Hakatie 9, 50600 Mikkeli, 050 5254688, PRES 09-10, heikki.tervonen@hotmail.com

Toivola Risto

2017, Karhulantie 5, 50670 OTAVA, 0449892850, tmi.risto.toivola@gmail.com

Tuupanen Esa (Erityisopettaja)

7330388, 2010, Saunatie 4, 50600 Mikkeli, 050 3768937, esa.tuupanen@edu.mikkeli.fi

Ukkonen Risto (Eläkkeellä)

7330341, 1988, 1988, Mikontie 21, 50670 Otava, 015-170542, 050 5168924, PRES 02-03, risto.ukkonen@hotmail.com

Viherlehto Juhani (Tietoliikenneasiantuntija, eläkkeellä)

7330352, 1993, 1993, YIT PRIMATEL , Vesalantie 1, 50670 Otava, 040 0752918, PRES. 06-07 ja 16-17, pentti.viherlehto@pp.inet.fi